Blog KOMUNIKACJA WEWNĘTRZNA OD KUCHNI

Szkolenie: Jak pisać skuteczniej w komunikacji wewnętrznej – 22 września 2020, Warszawa

Mam nadzieję, że do września sytuacja wirusowa będzie opanowana i będziemy mogli znowu spotkać się na sali szkoleniowej. Jeśli nie chcesz czekać do tego czasu, to szkolenie dostępne jest także w wersji 1:1 ze mną na Teamsach lub Skypie. Szczegóły znajdziesz tutaj.
 
Szkolenie: Jak pisać skuteczniej w komunikacji wewnętrznej – podstawy  
Kiedy: 22 września 2020 (wt)
Czas: g. 9-17 z przerwami
Liczba osób: 12
Czas trwania: od godz. 9 do 17 (z przerwami)
Miejsce: Warszawa, Atlas Towers, Al. Jerozolimskie 123a
Zapisy i pytania: napisz maila lub zadzwoń – skocz do sekcji kontakt

Cena:
• 800 zł + VAT – przy zapisach do 22.08.2020 (700 zł + VAT dla newsletterowiczów*)
• 900 zł + VAT – przy zapisach od 23.08.2020 do 16.09.2020 (800 zł + VAT dla newsletterowiczów*)

*niższą cenę proponuję osobom zapisanych do newslettera; daj mi tylko znać w mailu, że go czytasz; do listy mailingowej newslettera możesz zapisać się tutaj i przy okazji odebrać bezpłatny ebook; subskrybent newslettera bloga = uczestnik szkolenia

Co zawiera cena:
• udział w szkoleniu (1 dzień)
• dużo nowej wiedzy i wymiany doświadczeń
• odpowiedzi na Twoje pytania
• obszerne materiały szkoleniowe
• lunch i przerwy kawowe

Dla kogo jest to szkolenie:
•    dla osób, które komunikują się pisemnie z pracownikami (poprzez maila, w gazecie, intranecie, newsletterze itd.), ale nie pracują bezpośrednio w komunikacji wewnętrznej, czyli są np. z zespołów takich jak: HR, IT, prawny, kadry, produkcja, jakość, BHP itp.  
•    dla osób, które chcą zdobyć podstawową wiedzę o zasadach skutecznego tworzenia komunikatów skierowanych do pracowników
•    dla osób zaczynających swoją przygodę z komunikacją wewnętrzną

Cześć!
Jak tam u Ciebie z pisaniem w komunikacji wewnętrznej? Piszesz do gazety wewnętrznej, newslettera czy intranetu? Przychodzi Ci to z trudnością? Chcesz poznać podstawowe zasady, jak pisać lepiej w komunikacji wewnętrznej? Jeśli tak, to sprawdź poniżej program mojego szkolenia.  

To szkolenie dla współtwórców wewnętrznych mediów
Zanim jednak sięgniesz po program, chciałabym Ci zwrócić uwagę na jedną kwestię. To nie jest szkolenie dla osób, które od lat pracują w dziale komunikacji wewnętrznej czy PR i śmigają w pisaniu. Stworzyłam to szkolenie na prośbę jednego z moich klientów – dla jego redaktorów gazety wewnętrznej i intranetu, a że zostało odebrane dobrze przez jego pracowników-uczestników tego szkolenia, postanowiłam włączyć je na stałe do moich szkoleń zamkniętych. Teraz także do otwartych dla wszystkich chętnych.

To szkolenie dla osób, które nie pracują w zespole komunikacji, ale ze względu na pełnioną funkcję piszą też do intranetu, gazety wewnętrznej czy newslettera albo wysyłają maile do wszystkich pracowników z komunikatami. Zazwyczaj w tym szkoleniu udział biorą osoby z zespołów takich jak HR, BHP, produkcja, prawny, IT, jakość itp. Są to osoby, które nie zajmują się pisaniem zawodowo i nigdy nie uczyły się, jak tworzyć komunikaty skierowane do pracowników.

Dlaczego to szkolenie jest tylko dla tej grupy? Ponieważ jest na podstawowym poziomie. Osoby z działów PR czy komunikacji wewnętrznej zazwyczaj tę wiedzę już mają. Oczywiście osoby z komunikacji wewnętrznej też brały udział w tym szkoleniu i wierzę, że znalazły tu dawkę nowej wiedzy. Miej jednak to na uwadze, zanim wyślesz swoje zgłoszenie.

Daj znać swoim kolegom
W związku z tym, że to szkolenie dla współtwórców gazet i intranetów, może warto dać o nim znać Twoim kolegom z pracy, który piszą do wewnętrznych mediów i chcą podnieść swoje kompetencje w tym zakresie. Podeślij im linka.  

Program naszego spotkania:
1.    Trendy w komunikowaniu słowem pisanym
2.    Określanie profilu odbiorcy
3.    Podstawowe zasady tworzenia tekstów (m.in. słowa kluczowe, język korzyści)
4.    Struktura tekstu (odwrócona piramida):
     •    zasady konstruowania tytułów
     •    tworzenie poprawnych wprowadzeń (lead)
     •    elementy składowe rozwinięcia (body)
     •    zasady konstruowania zakończeń (wezwanie do działania)
5.    Elementy wizualne – obrazowanie i uwiarygodnianie
6.    Komunikowanie obszernych treści (raportów, regulaminów)
7.    Zasady komunikacji emailowej
8.    Konstruowanie skutecznych przekazów skierowanych do pracowników  

Będzie dużo ćwiczeń!
Oczywiście uczyć się, jak pisać w teorii, to słaba nauka, dlatego spodziewaj się wielu ćwiczeń. Praktycznie co chwilę będzie nowe – trochę mojego mówienia, jak to wygląda w teorii i od razu przećwiczymy zdobytą wiedzę na konkretnych przykładach. Otrzymasz też ode mnie obszerne drukowane materiały szkoleniowe z teorią i ćwiczeniami.

Czy warto?
Ci, którzy wzięli udział w tym szkoleniu, mówili, że tak. Wręcz podkreślali, że myśleli, że będzie nudno, a tu niespodzianka – dużo ciekawych podpowiedzi i ćwiczeń. Poznaj ich opinie:

 

Co da Ci udział w tym szkoleniu:
•    dowiesz się, jak pisać lepiej do intranetu, gazety wewnętrznej czy newslettera – poznasz podstawowe zasady konstruowania skutecznych przekazów
•    przećwiczysz każdy z elementów składowych komunikatów, by lepiej zapamiętać nowe sposoby na pisanie treści skierowanych do pracowników
•    zyskasz większą pewność siebie w pisaniu i będziesz to robić szybciej
•    wiedzę z tego szkolenia możesz wykorzystać nie tylko do pisania w komunikacji wewnętrznej, ale do pisania w ogóle – maili w komunikacji zewnętrznej, postów w mediach społecznościowych itp.
•    podczas szkolenia jestem też do Twojej dyspozycji i chętnie odpowiem na Twoje pytania

Po szkoleniu będziesz wiedzieć:
•    jakie są obecnie trendy w pisaniu i jak wykorzystać je w komunikacji z pracownikami
•    jak ważne jest poznanie osób, do których piszesz
•    jak pisać językiem korzyści
•    jak tworzyć dobre tytuły i zakończenia (wezwania do działania)
•    jak poprawnie konstruować środek komunikatu i czy w ogóle ktoś to czyta
•    jak komunikować obszerne treści, np. regulaminy
•    jakie są podstawowe zasady komunikacji mailowej

Masz wątpliwości, czy to szkolenie jest dla Ciebie? Zadzwoń do mnie lub napisz maila teraz (kontakt).  

Kim jestem
Nazywam się Maja Biernacka. Jestem praktykiem komunikacji wewnętrznej. Komunikacją zajmuję się od 2002 r. Od 2015 r. prowadzę firmę bee DIFFERENT specjalizującą się w tym obszarze i piszę bloga Komunikacja wewnętrzna od kuchni. Wspieram firmy w usprawnianiu komunikacji wewnętrznej – szkolę, realizuję audyty i projekty angażujące pracowników, opracowuję strategie i wdrażam narzędzia. Wśród klientów mojej firmy są m.in. Volkswagen, Lidl, Gatehouse UK i Bricomarche. Szkolę się w Polsce i za granicą. Więcej o mnie.

Spotkajmy się we wrześniu w Warszawie
Szkolenie: Jak pisać skuteczniej w komunikacji wewnętrznej – podstawy  
Kiedy: 22 września 2020 (wt)
Czas: g. 9-17 z przerwami
Liczba osób: 12
Czas trwania: od godz. 9 do 17 (z przerwami)
Miejsce: Warszawa, Atlas Towers, Al. Jerozolimskie 123a
Zapisy i pytania: napisz maila lub zadzwoń – skocz do sekcji kontakt

Cena:
• 800 zł + VAT - przy zapisach do 22.08.2020 (700 zł + VAT dla newsletterowiczów*)
• 900 zł + VAT -  przy zapisach od 23.08.2020 do 16.09.2020 (800 zł + VAT dla newsletterowiczów*)

*niższą cenę proponuję osobom zapisanych do newslettera; daj mi tylko znać w mailu, że go czytasz; do listy mailingowej newslettera możesz zapisać się tutaj i przy okazji odebrać bezpłatny ebook; subskrybent newslettera bloga = uczestnik szkolenia

Co zawiera cena:
• udział w szkoleniu (1 dzień)
• dużo nowej wiedzy i wymiany doświadczeń
• odpowiedzi na Twoje pytania
• obszerne materiały szkoleniowe
• lunch i przerwy kawowe

Tylko 12 miejsc
Na moich szkoleniach stacjonarnych miejsc jest tylko 12, ponieważ chcę każdemu dać szansę przećwiczenia tego, czego będzie się uczył. To też szansa zadania ważnych dla Ciebie pytań. Daj mi znać, abym zarezerwowała jedno miejsce dla Ciebie.

Czekam na Twojego maila. Nie zapomnij napisać, czy czytasz mojego newslettera – dla czytelników przygotowałam zniżkę. Na newslettera możesz się zapisać tutaj i przy okazji dostaniesz ode mnie bezpłatnego ebooka o angażowaniu pracowników w komunikację wewnętrzną. W odpowiedzi na Twojego maila z chęcią udziału w szkoleniu podeślę Ci do wypełnienia krótki formularz. Gdy tylko go wypełnisz i odeślesz, koniec! Widzimy się już wkrótce na szkoleniu.  
 
Liczba miejsc jest ograniczona
Tylko proszę, nie czekaj z zapisaniem się do ostatnich dni przed szkoleniem, kiedy na Facebooku bloga lub moim LinkedInie zobaczysz komunikat, że zostały już ostanie miejsca. Najgorsze w mojej pracy to odpisywać Wam: przykro mi, ale nie ma już miejsc, zapraszam na kolejną edycję.  

Zdobądź nową wiedzę
To co? Widzimy się wkrótce? Spotkajmy się, aby poćwiczyć, jak pisać skuteczniej w komunikacji wewnętrznej.  Naucz się, jak konstruować lepsze komunikaty skierowane do pracowników. Wzmocnij swoją pewność w pisaniu i wymieniaj się doświadczeniami i wiedzą ze mną i innymi uczestnikami szkolenia.
Do zobaczenia!
Napisz do mnie, aby zarezerwować miejsce dla siebie.

Sprawdź moje inne szkolenia
Być może zainteresują Cię też inne moje szkolenia – otwarte, zamknięte w firmach lub sesje 1:1. Szczegóły znajdziesz tutaj.


 

Grafiki: Przecinek.com