Blog KOMUNIKACJA WEWNĘTRZNA OD KUCHNI

Ty przychodzisz na moje szkolenie – ja wpłacam środki na akcję Pajacyk

W listopadzie przydają moje urodziny. Nie mówmy głośno o tym, które to już. Zastanawiałam się, co mogłabym wyjątkowego zrobić w tym czasie. I w końcu podpowiedź przyniosła mi książka Michała Szafrańskiego „Zaufanie czyli waluta przyszłości”. Michał pisał w niej o tym, że wydając inną swoją książkę, postanowił wspierać akcję Pajacyk Polskiej Akcji Humanitarnej. Od każdego sprzedanego egzemplarza książki przeznaczał kwotę na zakup 1 posiłku dla potrzebujących dzieci. Pomyślałam sobie, że przecież ja też mogę tak zrobić, choć nie działam na taką skalę jak Michał.

Jestem już po rozmowach z PAH i od dzisiaj do odwołania, na pewno przez cały 2021 rok z każdego sprzedanego szkolenia dla Was, od każdej osoby, która na nie przyjdzie, przekażę równowartość 4 posiłków na wsparcie programu dożywiania dzieci Pajacyk – Polskiej Akcji Humanitarnej.

1 osoba na szkoleniu = 4 posiłki dla dzieci

W tym pandemicznym trudnym roku, kiedy musiałam przesiąść się z sali na szkolenia online i kiedy biznes nie kręcił się we wszystkich miesiącach tak, jak było to w minionym roku i tak chętnie korzystaliście z moich szkoleń – dziękuję. Tylko w tym roku przeszkoliłam 100 osób, a w 2019 prawie 200. Mam nadzieję, że kolejny rok będzie owocny i uda mi się przekazać na konto PAH jak największą kwotę pieniędzy.  
 
A teraz Wy ucząc się ze mną, również pomagacie. Poza tym pamiętajcie o przekazaniu z początkiem roku 1% z PIT-a wybranej organizacji (szczegóły tutaj). 

A pomóc możecie każdego dnia nie tylko przekazując darowiznę PAH, ale też wchodząc na stronę pajacyk.pl i klikając w brzuszek pajacyka. Spowoduje to wyświetlenie strony z reklamami, a dzięki temu reklamodawcy przekażą środki na rzecz tej akcji. Kliknijcie już teraz!

Basia Wiśniewska z PAH podesłała też dla mnie i dla Was kilka słów o Programie Pajacyk: „Program Pajacyk dedykowany jest dożywianiu dzieci w polskich szkołach. To program, który Polska Akcja Humanitarna realizuje od 1998 roku. Pajacyk finansuje posiłki w szkołach i placówkach środowiskowych. Naszym celem jest, by każde dziecko miało zapewniony codzienny, pełnowartościowy posiłek!

Dodatkowo planujemy rozszerzyć wsparcie na działania międzynarodowe – Polska Akcja Humanitarna prowadzi na swoich misjach m.in. w Iraku, Jemenie, Sudanie Południowym, Somalii, Ukrainie i ostatnio Libanie działania z zakresu zapewniania dostępu do żywności. Nie jest to bezpośrednie dostarczanie żywności (to poza nagłymi katastrofami naturalnymi czy konfliktami zbrojnymi nie jest praktykowane przez nas).

Podchodzimy do rozwiązania problemu długofalowo – dostarczamy narzędzia rolnicze, nasiona i szkolimy. Od dobrostanu rodzin zależy zdrowie i rozwój dzieci; wg danych ONZ w obozach dla uchodźców ok. 50% stanowią dzieci i młodzież poniżej 18 roku życia. W świecie, który coraz bardziej jest ze sobą połączony, co bardzo uświadomił nam Covid, nie chcemy pozastawiać ludzi bez wsparcia w najtrudniejszych dla nich momentach życia”.

Trzymajmy kciuki za PAH.
Do zobaczenia na szkoleniach.

******

Sprawdźcie też:
Facebooka bloga @blogkwok,  LinkedIn (zapraszam do sieci kontaktów) i na Twittera @maja_biernacka
szkolenia otwarte z komunikacji wewnętrznej (także online)
• newsletter – zapisz się tutaj i odbierz bezpłatnego ebooka

Grafiki: PAH