Blog KOMUNIKACJA WEWNĘTRZNA OD KUCHNI

Marcowy stan umysłu, czyli wciskam pauzę w mojej firmie na długie tygodnie

Cześć, tu Maja. Jak miewacie się w kolejnej fali pandemii (która to już? bo straciłam rachubę)? Ech, czy to się kiedyś skończy? Ktoś ma jakieś przecieki? Bardzo chciałabym już wrócić do podróży, wyjść na koncerty i do restauracji bez perspektywy mandatu.

Wstrzymuję działanie firmy
Wróćmy jednak na moje podwórko, do mojej firemki, bo o tym są wpisy z serii stan umysłu. Pokazuję kulisy mojej pracy konsultanta. Powiem Wam, że daliście czadu. Jestem zabookowana na kilka miesięcy do przodu. Nic już więcej nie wcisnę! To jakieś szaleństwo. I wszyscy się upieracie, że audyt i strategia komunikacji wewnętrznej w pakiecie musi być (uwielbiam Was!), a każdy taki projekt to dla mnie min. 3 miesiące pracy z Wami. Świetna perspektywa, ale gdy takich projektów wpada kilka, a do tego szkolenia i konsultacje, robi się tak dużo, że trzeba powiedzieć STOP. Co niniejszym czynię. Wybaczcie, więcej nie udźwignę, nic nowego nie przyjmę. Na jakiś czas muszę przystopować i skupić się na zakontraktowanych projektach. Nie, nie narzekam. Wręcz przeciwnie, to stan marzenie każdego konsultanta, by mieć zarezerwowany kalendarz na kilka miesięcy do przodu. Tylko nie piszcie mi porad, że powinnam zacząć budować zespół. Nie, to na tym etapie nie jest dla mnie. Mam inny pomysł na siebie i teaser będzie już poniżej. W końcu dobijam do brzegu z tym ważnym dla mnie projektem.  

Szkolę się znowu
Dziękuję Wam, że tak szybko wykupujecie miejsca na moje szkolenia. Zostały jeszcze miejsca na pisanie w komunikacji wewnętrznej w czerwcu i potem dopiero zobaczymy się we wrześniu.
Ja także się szkolę. W ostatnich tygodniach wzięłam udział w 2 szkoleniach z tworzenia person i mapowania podróży użytkownika u Karoliny z UX Magazyn. Wiedza ta przyda mi się podczas współpracy z Wami, aby śledzić podróż pracownika w firmie albo np. nowego pracownika podczas onboardingu.  

Zapisałam się też na szkolenie u Darii z BardzoHR, z którą znam się chyba już z 10 lat. Pracowałyśmy razem w Allegro. Znacie ten moment, kiedy myślicie sobie, że przydałoby się Wam coś i nagle widzicie reklamę tego w mediach społecznościowych? Ja właśnie tak miałam z tym szkoleniem u Darii z kultury organizacyjnej i wartości. To już 20 kwietnia. I po znajomości mam dla Was zniżkę, gdybyście chcieli dołączyć. Na hasło bee otrzymacie 10% zniżki.  

Nowe audyty i strategie
U mnie obecnie królują audyty i strategie. To bardzo miłe, kiedy wracacie po szkoleniach do mnie i chcecie ze mną współpracować. Albo gdy łączę się z Wami na Teamsie, aby omówić ofertę i słyszę, że czytacie mojego bloga od lat. Dziękuję!

Niedawno skończyłam sesje strategiczne z Grupą PWN – co za zespół petarda! Jakie pomysły! W tym i kolejnym tygodniu siadam do spisywania tego w zgrabną całość. I brawa dla dziewczyn za decyzję, aby najpierw zrobić audyt i dopiero na podstawie wniosków z niego budować plan usprawnień. To idealna kolejność! Przede mną kolejne 3 audyty i strategie, opowiem więcej po.

Mam nadzieję, że referencje po nich będą jak te ostatnie. Danae to moi partnerzy w zbrodni - robimy razem badania.

A propos audytów na razie zdradzę tylko, że w ramach współpracy z Volkswagenem testowałam ostatnio ich aplikację dla 10 tys. pracowników, w tym dla produkcji. Chcecie zobaczyć, jak wygląda? Proszę bardzo – wywiad z zespołem HR, EB i komunikacji jest na blogu tutaj.

W sumie z tym VW to jest śmieszna historia. Pisałam o niej jakiś czas temu na facebooku bloga.

#WeLeadComms
Nie wiem, co zrobiłam temu sympatycznemu międzynarodowemu ekspertowi komunikacji wewnętrznej Mike’owo Klein, że mnie tak za sobą ciągnie, ale to bardzo miłe. Ostatnio w ramach pokazywania osób zajmujących się komunikacją wewnętrzną spoza UK, USA i Kanady, Mike przedstawia na swoim profilu #WeLeadComms na Linkedinie osoby z różnych części świata. I padło też na mnie. Bardzo dziękuję za miłe słowa.

I myślę, że to dobry pretekst, aby wyróżnić w tym miesiącu 2 osoby spośród Was, bo robicie wielkie rzeczy w komunikacji. Pierwsza z nich to Artur z Banku Spółdzielczego we Wschowie, który wraz z zespołem zgarnął kolejną nagrodę za ich super intranet – tym razem na międzynarodowym konkursie Russian Intranet Awards zdobyli I miejsce w kategorii „Intranet jako narzędzie do rozwiązywania problemów biznesowych”. Kilka słów o konkursie od Artura jest na LinkedInie tutaj.

A druga osoba to Peter z Talk-a-bot za nawiązanie współpracy z Microsoft. Teraz ich chatbota Cheq możecie pobrać jako dodatek do Teamsów. To duży sukces zespołu Petera. Brawo! O ich chatbocie możecie przeczytać też na moim blogu tutaj: Poznajcie Kapitana Sałatę – chatbota do komunikacji wewnętrznej w firmie Eisberg.

Dużo czytam
Oprócz tego, że za dużo pracuję, dużo też czytam. Po miesiącu wyczekiwania, gdy straciłam już nadzieję, dotarła do mnie moja paczka z UK z 4 książkami. Jupi! Zaczęłam już czytać „The human workplace” i już mi się podoba. Napiszę więcej na blogu, gdy przez nią przebrnę.  

A prywatnie skończyłam czytać Kasię Nosowską – rewelacyjne poczucie humoru i lekkie pióro, mimo że niektóre historie są trudne. Obecnie czytam książkę neurobiologa – dr. Joe Dispenzę. Bardzo ciekawe, do czego jest zdolny nasz mózg.

A teraz teaser
W końcu mogę zdradzić, nad czym tak intensywnie pracowałam w przerwach między szkoleniami i audytami, czytaj: często w weekendy i wieczorami. M.in. dlatego, że moje szkolenia z komunikacji wewnętrznej cieszą się tak dużym zainteresowaniem i mam mocno napięty kalendarz praktycznie przez cały rok, postanowiłam stworzyć dla Was kursy na platformie VOD, gdzie będziecie mogli je oglądać 24/7. I tadam! Jest pierwszy kurs! 100 wideo jest już gotowe! I załadowane. Jeszcze kilka chwil na testy i oddam w Wasze ręce lekcje online ze mną. Będą też ćwiczenia, liczne podpowiedzi i… osobiście sprawdzę Wasze prace domowe. Kto chętny?

Kosztowało mnie to mnóstwo pracy, sporo siwych włosów przybyło mi (a fryzjerzy zamknięci!), nadużywałam brzydkich słów (ups!) – poważnie, zrobienie takiego kursu online to setki godzin pracy. Samo nagranie tylu lekcji wideo jest czasochłonne, a do tego cała otoczka, platforma, umowy, inne kwestie prawne, księgowe, promocyjne, płatności online. Wyszła wielka machina! Cieszę się, że przez to przeszłam, ale mam też dosyć. Nie wiem, co bym zrobiłam bez podpowiedzi od Miro Burn. Kiedyś jeszcze Wam o nim opowiem, bo to mega wymiatacz i twórca firmy potęgi z kursami online. Być może znacie jego vloga na YouTubie lub kojarzycie jego Akademię lub Fabrykę Kursów z mediów społecznościowych.  

To tyle ode mnie dziś. Trzymacie się zdrowo i ciepło.
Życzę Wam też miłej i rodzinnej Wielkanocy!
Do następnego stanu umysłu.

******

Sprawdźcie też:
Facebooka bloga @blogkwok,  LinkedIn (zapraszam do sieci kontaktów) i na Twittera @maja_biernacka
szkolenia otwarte z komunikacji wewnętrznej (także online)
• newsletter – zapisz się tutaj i odbierz bezpłatnego ebooka

Fot. główne: Gratisography.com