Blog KOMUNIKACJA WEWNĘTRZNA OD KUCHNI

Konkursy dla specjalisty komunikacji wewnętrznej

Zebrałam w 1 miejscu konkursy branżowe z obszaru PR, HR czy EB, które mają kategorie dot. komunikacji wewnętrznej. Dziękuję za Wasze podpowiedzi na Facebooku i LinkedIn – jak zwykle byliście pomocni.
Jeśli wiecie o konkursie, którego nie ma na poniższej liście – dajcie mi proszę znać (kontakt). Chętnie dodam, abyśmy mieli wszystko w 1 wpisie.
A teraz wystarczy, że wybierzecie konkurs i zgłosicie Wasz wewnętrzny projekt. Do dzieła!

INTRANETY
1.    Internale – wraca konkurs na najlepszy system komunikacji wewnętrznej. Organizuje go firma Kolibro. Jak zdradził mi na LinkedIn Aleksander Sala – szczegóły wkrótce na stronie konkursu. Będę szerzej pisała o tym na blogy, gdy tylko Alek podeśle mi szczegóły.

2.    KWIECIEŃ Step Two Intranet & Digital Workplace Awards – to międzynarodowy konkurs organizowany przez firmę z dalekiej Australii. Jak dotąd w 12-letniej historii konkursu przyznano 119 nagród dla rozwiązań z 16 krajów. W minionych latach świetnie wypadły firmy z Europy. Szczegóły na stronie konkursu. Zgłoszenie przyjmowane są w kwietniu.

W 2019 r. zachęcony moim wpisem Artur z Banku Spółdzielczego we Wschowie zgłosił do tego konkursu ich intranet i... zdobyli srebro! Mój wywiad z nimi znajdziecie tutaj:  Jeden z najlepszych intranetów na świecie – case study nagrodzonego Banku Spółdzielczego we Wschowie.
Z kolei na konferencji IntraTeam w Kopenhadze miałam okazję widzieć nagrodzone w tym konkursie intranety i aplikacje mobilne – były naprawdę dobre. Możecie je podejrzeć w moich wpisach:
•    10 digitalowych lekcji z IntraTeam Event 2018 w Kopenhadze  
•    Jak stworzyć nagradzany intranet? Wywiad z Jacqui Randle ze Scottish Government

3.    MAJ 10 Best Intranets by Nielsen Norman Group – to międzynarodowy konkurs wyłaniający najlepsze intranety. Szczegóły na temat konkursu są tutaj. Zainteresujcie się w nim w maju.
W 2018 r. znalazł się wśród nagrodzonych polski intranet firmy PKP Energetyka przygotowany we współpracy z Elastic365. Mój wywiad z Łukaszem Skłodowski, CEO Elastic365, który opowiada mi o ich pudełkowym rozwiązaniu, znajdziecie na blogu:
•    Elastic Intranet – gotowe narzędzie do wdrożenia w 10 minut

WEWNĘTRZNE WYDAWNICTWA

1.    LUTY Power of Content Marketing Awards (dawniej Szpalty Roku) – to konkurs organizowany od 2008 r. przez Stowarzyszenie Content Marketing Polska. Jest kilka kategorii, które powinny Was zainteresować. Np. magazyn, aplikacja czy newsletter dla pracowników. Konkursem zainteresujcie się w lutym. Szczegóły na stronie konkursu.

 2.    CZERWIEC-LIPIEC Konkurs Biuletynów Firmowych – organizowany od lat przez Agape Custom Publishing konkurs, w którym zgłoszenia przyjmowane są do ok. połowy lipca. Więcej informacji znajdziecie na stronie konkursu. Zainteresujcie się nim w maju.

EMPLOYER BRANDING I HR

1.    GRUDZIEŃ-LUTY EB Kreator – to konkurs organizowany przez GoldenLine.pl. Dla nas jest kategoria: wewnętrzna kampania EB. Zgłoszenia przyjmowane są między grudniem a lutym. Szczegóły na stronie ebkreator.pl.

2.    KWIECIEŃ HR Dream Team – w tym konkursie może nas zainteresować kategoria Kultura organizacyjna i zaangażowanie pracowników. Kwiecień to miesiąc, kiedy warto śledzić harmonogram konkursu, by poznać szczegóły. A są one na stronie konkursu. Organizatorem jest Pracuj.pl.

3.    MAJ Employer Branding Excellence Awards (EBEA) – to konkurs organizowany przez HRM Institute. Kategoria dla nas to wewnętrzna kampania wizerunkowa. Konkursem powinniście zainteresować się w pierwszej połowie maja. Szczegóły na stronie hrminstitute.pl.

4.    PAŹDZIERNIK EB Stars – konkurs organizowany podczas HRcamp przez Employer Branding Institute. Tym konkursem zainteresujecie się we wrześniu, jego kolejna edycja planowana jest na początek października. Szczegóły na stronie hrcamp.pl.

PR

1.    LIPIEC Złote Spinacze – wieloletni konkurs organizowany przez Związek Firm Public Relations (ZFPR). Zgłoszenia przyjmowane są do połowy lipca. Kategoria dla nas to komunikacja wewnętrzna. Szczegóły na stronie konkursu.
 

Brakuje na liście konkursu, o którym wiesz? Daj znać w komentarzu poniżej lub na Facebooku bloga. Możesz też napisać emaila.

******

Sprawdźcie też:
Facebooka bloga,
• newsletter – raz w tygodniu nowy wpis z bloga w Waszych skrzynkach e-mailowych (zapisy – prawa kolumna bloga, sekcja newsletter),
szkolenia z komunikacji wewnętrznej – terminy najbliższych szkoleń otwartych, ofertę szkoleń zamkniętych i sesji indywidualnych.

Zdjęcie: Pixabay.com; logotypy konkursów